| Flegamina | Medycyna | Ryż preparowany | ZAPARCIA

FlegaminaMedycynaRyż preparowany

ZAPARCIA

Zaparcia często występują jako zaburzenie ostatniego etapu procesu trawienia, który odbywa się w okrężnicy, czyli odcinku jelita grubego (odcinek ten ma około półtora metra długości i żyją w nim ogromne ilości bakterii, drożdżaków i innych mikroorganizmów składających się na tak zwaną florę jelitową mającą za zadanie pomoc w bezproblemowym wydalaniu niestrawionych przez organizm resztek pokarmowych; […]

ZAPARCIA
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Testy na nietolerancje pokarmoweZaparcia często występują jako zaburzenie ostatniego etapu procesu trawienia, który odbywa się w okrężnicy, czyli odcinku jelita grubego (odcinek ten ma około półtora metra długości i żyją w nim ogromne ilości bakterii, drożdżaków i innych mikroorganizmów składających się na tak zwaną florę jelitową mającą za zadanie pomoc w bezproblemowym wydalaniu niestrawionych przez organizm resztek pokarmowych; jeśli jest ona prawidłowa nie ma problemów z wypróżnianiem).
Najczęstszą przyczyną zaparć jest nieprawidłowo zbilansowana dieta, w której stanowczo za dużo jest produktów z małą zawartością błonnika (tłuszczy, mięsa) a za mało warzyw i owoców, a także stanowczo za mało płynów. Także brak aktywności fizycznej sprzyja zaparciom oraz zażywanie niektórych leków i ciąża.
Można sobie pomóc wypijając na przykład na czczo wodę z moczenia sześciu suszonych śliwek (śliwki także można spokojnie skonsumować), jadać jogurty z żywymi kulturami bakterii, (aby odzyskać równowagę flory jelitowej); pić siemię lniane lub napar z nasion babki plesznika i więcej się ruszać!

Ciekawe wpisy o zdrowiu i medycynie:

recommended

Lekkie przyczepki sprzedawane woj. pomorskie, akcesoria do łazienki Apavisa, Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin, Bidet wiszący Catalano Zero 55 1BS55N00, strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, separator koalescencyjne z bypassem, gabloty szklane Paraga Centrum, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, osiem pomysłów na prezent dla kulturysty, depilacja laserowa n25