| Dygestorium | Farmacja | Trychologia | Bezdech senny

DygestoriumFarmacjaTrychologia

Bezdech senny

Jedną z najbardziej przykrych dolegliwości, które mogą męczyć osobę śpiącą z nami w jednym pomieszczeniu czy łóżku, jest z pewnością chrapanie. Niestety wiele osób których ona dotyka nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest spowodowane niezwykle groźną chorobą. Na bezdech senny bo o nim tutaj mowa, cierpi coraz więcej osób. Kiedy więc zauważymy u […]

Bezdech senny
1 vote, 3.00 avg. rating (70% score)

bezdech-senny-4Jedną z najbardziej przykrych dolegliwości, które mogą męczyć osobę śpiącą z nami w jednym pomieszczeniu czy łóżku, jest z pewnością chrapanie. Niestety wiele osób których ona dotyka nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest spowodowane niezwykle groźną chorobą.
Na bezdech senny bo o nim tutaj mowa, cierpi coraz więcej osób. Kiedy więc zauważymy u siebie jego objawy nie należy ich lekceważyć. Bezdech senny to schorzenie polegające na czasowym zatrzymaniu oddechu podczas snu. Wywołuje on wymienione chrapanie, ale powoduje też niezwykle niebezpieczne niedotlenienie organizmu, które może doprowadzić nawet do udaru mózgu.
Osoba cierpiąca na bezdech senny jest także nadmiernie aktywna podczas snu, co wywołuje zwiększoną potliwość, ponadto występuje również uczucie chronicznego zmęczenia. Jest ono spowodowane niską jakością snu i brakiem odpowiedniego natlenienia tkanek organizmu. Jeśli nie podejmie się skutecznego leczenia tej choroby może ona spowodować nie tylko zmiany fizyczne, ale doprowadzić też do ciężkiej depresji.

Ciekawe wpisy o zdrowiu i medycynie:

recommended

gabloty korkowe Paraga Centrum, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, laweta Golub-Dobrzyń, Całoroczne noclegi okolice Lidzbarka Warmińskiego, wynajem igłofiltrów stalowych, Bidet wiszący Catalano New Light 1BSLI00, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, przeszczep chrząstki warszawa, Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy, Tanie meble ogrodowe jak technorattan hitem na polskim rynku, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00